بنابر گزارش روابط عمومی تعاونی مسکن فوتبال ایران:
این روزها خانه دار شدن برای کسانی که موفق نشده‌اند آشیانه‌ای را برای خانواده‌هایشان فراهم کنند، کار طاقت فرسا‌یی ست؛ مسکنی که قرار است محل آرامش و رفع خستگی‌ها ‌باشد.
تعاونی مسکن مربیان فوتبال ایران، یکی از همان مکان‌هایی است که به قول خودمانی، شاید بشود رویش حساب باز کرد تا در جهت خانه دار شدن ، کار‌کند.

آقای دکتر شهپری هدف از تشکیل تعاونی مسکن چیست؟
هدف از ایجاد و راه اندازی تعاونی مسکن تأمین مسکن مناسب به لحاظ کیفی و کمی برای تمامی مربیان فوتبال ایران در سطح کشور می باشد که برمبنای مزیت های چندجانبه و با همکاری، همفکری و همدلی اعضای تعاونی درصدد رفع نیاز مسکن جامعه فوتبال کشورمان می باشیم، این تعاونی فعالیت خود را در قالب تشکیل کنسرسیوم با هلدینگ بین المللی بیم (BIM) ، به منظور استفاده از توان فنی، مهندسی ، اجرایی و مالی در زمینه ساخت مسکن آغاز نموده است.
چرا پروژه منطقه 22 را برای شروع کار تعاونی انتخاب کردید؟
با توجه به سیاستگذاری هیأت مدیره مقرر گردید پس از مشخص شدن تعداد متقاضی ثبت نام در پروژه، نسبت به تهیه ی زمینی در منطقه 22 تهران اقدام و  با درنظر گرفتن آماده بودن پروانه ساختمانی زمین موردنظر ، عملیات اجرایی ساخت پروژه سریعاً بعد از عضو گیری شروع شود.
 و با توجه به این موضوع که منطقه 22 از پتانسیل بالایی در جهات مختلف برخوردار است و این منطقه پس از تصویب طرح تفصیلی شهرداری به عنوان منطقه ای جدید شناخته شد و به سبب موقعیت مکانی مناسب، آب و هوای مطلوب، وسعت زیاد و همچنین رویکرد شهرداری در این منطقه، شاهد پیشرفت این قطعه از پایتخت، مطابق با الگوهای نوین شهرسازی هستیم، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و تأمین مسکن بعد از سالها تجربه در حوزه مسکن، می باشد. از جمله ویژگی های شاخص منطقه که شامل امکانات رفاهی و تفریحی بسیار و دسترسی های مناسب می باشد، دریاچه چیتگر به عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران ، مجتمع ایران مال به عنوان بزرگترین مرکز خرید در خاور میانه، شهربازی هزارویک شهر به عنوان بزرگترین شهربازی خاورمیانه، بنیاد علمی دکتر مجید سمیعی، مجموعه ورزشی آزادی(استادیوم ورزشی آزادی، دریاچه آزادی، هتل المپیک، آکادمی فوتبال)، باغ ملی گیاه‌شناسی و … می باشد.
پروژه ی مورد نظر طی چه مدت زمان و نحوه پرداخت به چه صورت می باشد ؟
این پروژه طی حداکثر 4 سال ساخته می شود و نحوه پرداختی با توجه به جدول زمان بندی طی مدت زمان ساخت پروژه به صورت قیمت تمام شده ساخت و زیر قیمت منطقه است.
تفاوت و شاخص های این پروژه با دیگر پروژه های مشابه در منطقه چیست؟
تفاوت اصلی این پروژه از لحاظ قیمت می باشد که زیر قیمت منطقه است و براساس قیمت تمام شده ساخت می باشد. همچنین دارای شرایطی ویژه است :
⦁ پرداخت حداقل 200 الی 300 میلیون تومان وام کم بهره ، پس از اجرای 50 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه (با اخذ ضامن کارمند)
⦁ معرفی اعضای پروژه جهت اخذ وام مسکن بعد از 50 درصد پیشرفت پروژه در صورت عدم استفاده از تسهیلات مسکن دولتی
⦁ تسویه حساب پروژه طی مدت زمان ساخت براساس پیشرفت پروژه می باشد.
⦁ قیمت براساس قیمت تمام شده ساخت محاسبه و به اعضاء واگذار می گردد.
⦁ انتخاب واحد در طبقات براساس اولویت بندی افراد خوش حساب و نحوه واریزی محاسبه می گردد.
⦁ امکان رویت پروژه در تمامی ساعات شبانه روز از طریق دوربین های مداربسته و لایو زنده از پروژه توسط وب سایت های شرکت
⦁ واگذاری دفترچه های قرارداد فروش
⦁ اجازه واگذاری و فروش امتیاز پروژه برای اعضاء ، پس از اخذ دفترچه قرارداد در هر زمان به هر فردی با اخذ مجوز فروش از شرکت سازنده و تعاونی مسکن
و سوال آخر، بیم چیست ؟
مدل سازی اطلاعات ساختمان از طراحی و ساخت تا مرحله ی بهره برداری با فن آوری های روز دنیا و رعایت استانداردهای بین المللی مهندسی که بر اساس الگوهای معماری، سازه، تاسیسات، مکانیکی و الکتریکی با نقشه های دو بعدی و اجزاء مدل سازی سه بعدی، طراحی، محاسبه، مدیریت، نظارت و إجرا را بیم BIM می گویند و یا اصطلاحا فرآیند تولید و مدیریت اطلاعات ساختمان از زمان طراحی و اجرا در طی چرخه ی حیات آن طی استانداردهای بین المللی بلند مرتبه سازی را بیم BIM گویند. اولین بیم در آمریکا، دومین بیم در آلمان و سومین بیم در ایران می باشد که در راستای الگوسازی و استانداردسازی پروژه های برج سازی و بین المللی شروع به فعالیت نمود.
ورود کلیه ورزشکاران را به تعاونی مسکن فوتبال ایران خیر مقدم عرض می نمائیم.
امید است با استعانت از خداوند متعال بتوانیم گامی بلند در راستای تأمین آتیه مسکن و رفاه حال ورزشکاران برداریم.
مهندس مجتبی لطفی فرنقی (مدیرعامل گروه بین المللی برج سازان بیمBIM) :
گروه بین المللی برج سازان بیم BIM ، با توجه به برنامه ریزی های رئیس هیئت مدیره، جناب آقای دکتر ابوذر شهپری، حمایت همه جانبه خود را از کانون مربیان فوتبال ایران اعلام می نماید و در راستای اجرا و ساخت پروژه های مهندسی، برج سازی و ویلاسازی به بهترین شکل ممکن فعالیت نماید.
بخشی از فعالیتهای گروه بین المللی برج سازان بیم :
مدیریت، ساخت و اجرای پروژه های بزرگ، با رعایت استاندارهای بین المللی در ساخت آپارتمان و برج های مسکونی در سطح کشور با قیمت تمام شده ساخت و زیر قیمت منطقه
مدیریت، ساخت و اجرای پروژه های شهرک های ویلایی لوکس در مناطق خوش آب و هوا در حومه ی تهران ، شهرهای شمالی کشور (استانهای مازندران و گیلان)، جزیره زیبای کیش و جزیره ی زیبای قشم با قیمت تمام شده ساخت و زیر قیمت منطقه،
مدیریت، ساخت و اجرای پروژه های مسکونی در کشورهای توریستی و تفریحی ترکیه و ارمنستان در آینده ای نزدیک
ساخت مراکز درمانی، درمانگاه، بیمارستان و دهکده های توریست درمانی و جذب بیماران خارجی
ساخت مجتمع های ورزشی، گردشگری، تفریحی و سهامدار نمودن ورزشکاران در کلیه ی مجموعه های رفاهی
و …
مهندس آرش فرهادی (نایب رئیس تعاونی مسکن فوتبال ایران) :
تعاونی مسکن فوتبال ایران با اخذ مجوزهای لازمه از اداره کل تعاون و مراجع و دستگاه های ذی صلاح با دریافت کارت مربیگری از کلیه فوتبالیست ها ثبت نام بعمل می آورد.
از همه مسئولین محترم کانون مربیان استانها تقاضا می شود در این زمینه فعالیت چشم گیری داشته باشند و نسبت به ارسال هر چه سریعتر اسامی و لیست مربیان جهت ارائه خدمات رفاهی، کارت تخفیف و ثبت نام در پروژه های مسکن اقدام نمایند.
کلیه مربیان محترم می توانند با ارائه ی کارت مربیگری و مدارک شناسایی خود به دفاتر کانون مربیان فوتبال هر استان مراجعه یا و یا با شماره تلفن های 7-44924945 جهت دریافت اطلاعات اقدام نمایند.